PETI TURNUS STRUČNOGA USAVRŠAVANJA IZ ENTEROSTOMALNE TERAPIJE
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 21. 7. 2021.

Nastavnici Srednje škole Čakovec Dunja Brljak Gašparić i Mirko Gašparić uspješno su završili i peti turnus stručnoga usavršavanje iz područja enterostomalne terapije. Usavršavanje se održalo od 12. do 16. srpnja 2021. na Fakultetu zdravstvenih studija u Rijeci i u KBC-u Rijeka, a prisustvovali su mu i nastavnici Medicinske škole Varaždin i Srednje škole Pregrada.

Zahvaljujući ovom usavršavanju, naši su nastavnici puno naučili o stomama, ostomijskim pomagalima, specifičnostima u radu s pacijentima koji imaju stome, važnosti dobre komunikacije zdravstvenih djelatnika i pacijenata, kao i važnosti edukacije i pacijenata i njihovih obitelji.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.