ZAPOČELO STRUČNO USAVRŠAVANJE NASTAVNIKA IZ PODRUČJA ENTEROSTOMALNE TERAPIJE
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 24. 3. 2021.

Nastavnici koji sudjeluju u izradi standarda zanimanja/kvalifikacije na području zdravstvene njege iz  Medicinske škole Varaždin te Srednje škole Čakovec i Srednje škole Pregrada, škola partnera u projektu Uspostava Regionalnog centra kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija kontinuirano će se, cjeloživotnim obrazovanjem usavršavati u području enterostomalne terapije.

Riječ je o programu stručnoga usavršavanja koji je certificiralo Svjetsko udruženje enterostomalnih terapeuta (WCET - World Council of Enterostomal Therapists), a provodi se na Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci u trajanju od šest mjeseci.

Usavršavanje obuhvaća područja temeljnih medicinskih znanosti, patofiziologije, kirurgije, kliničke medicine, dijetetike, dermatovenerologije, onkologije, psihologije, etike, javnoga zdravstva i zdravstvene zaštite, zbrinjavanja inkontinentnih bolesnika, kirurških i kroničnih rana, stoma, fistula te područje ostomijskih pomagala. Provodi se u dva dijela: stručno-teorijskom na Fakultetu zdravstvenih studija te kliničkom u KBC-u Rijeka i KB-u Sveti Duh. Uspješnim završetkom cjeloživotnoga obrazovanja nastavnici će steći WCET europski certifikat Svjetskoga udruženja enterostomalnih terapeuta.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.