ZAPOČEO NOVI CIKLUS STRUČNOG USAVRŠAVANJA U PROJEKTNOJ AKTIVNOSTI BIBLIOTERAPIJA
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 21. 5. 2021.

Ciklus modularnoga stručnog usavršavanja članova aktivnosti Biblioterapija započeo je 18. svibnja edukacijom koju je održala Ana Puljak, dr. med, spec. javnog zdravstva, kognitivno-bihevioralna  psihoterapeutkinja iz Nastavnoga zavoda dr. Andrija Štampar Zagreb.

Od davnina je poznato da knjiga ljekovito djeluje i na tijelo i na duh, a kako primjena knjige u biblioterapijske svrhe izgleda u praksi, dr. Puljak demonstrirala je vođenim čitanjem priča iz zbirke 100 % pamuk Ivane Bodrožić. Održana radionica prva je u nizu stručnih usavršavanja kojima je cilj članove projektne aktivnosti Biblioterapija osnažiti za provođenje aktivnosti vođenoga čitanja. U radionici je sudjelovala i naša profesorica hrvatskoga jezika Ivana Kos.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.