14. MEĐUNARODNI KONGRES HRVATSKOG DRUŠTVA MEDICINSKIH SESTARA ANESTEZIJE, REANIMACIJE, INTENZIVNE SKRBI I TRANSFUZIJE
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 30. 6. 2021.

Na Međunarodnom kongresu Hrvatskog društva medicinskih sestara anestezije, reanimacije, intenzivne skrbi i transfuzije, održanom od 24. do 26. lipnja 2021. u Šibeniku i provedenom u sklopu projekta RCK, sudjelovali su stručni nastavnici Medicinske škole Varaždin, Srednje škole Čakovec i Srednje škole Pregrada.

Iz Srednje škole Čakovec stručno su se usavršavali nastavnici Dunja Brljak-Gašparić, Mirko Gašparić, Ivan Kacun, Valentina Fabić i Ivana Preložnjak. Program Kongresa obuhvatio je različita predavanja o predoperacijskom i poslijeoperacijskom zbrinjavanju pacijenata te intenzivnom liječenju i intenzivnoj zdravstvenoj njezi, a provedene su i vrlo zanimljive stručne radionice o mjerenju intraabdominalnog tlaka, novim pristupima u liječenju duboke venske tromboze, laringoskopiji i anesteziji. Predstavljene su i nove spoznaje o poslovima anestezijskog tehničara. Nastavnici, sudionici Kongresa, stekli su nova znanja i vještine iz kirurške zdravstvene njege, hitnih medicinskih postupaka, kirurgije, anestezije te zdravstvene njege u operacijskom bloku te poslijeoperacijskom oporavku.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.