Napredni tečaj simulacije na medicinskim lutkama u Srednjoj školi Čakovec
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 21. 7. 2021.

U organizaciji RCK projekta 7. i 8. srpnja održan je dvodnevni napredni tečaj simulacije na medicinskim lutkama kao prvi dio ciklusa od ukupno tri. Domaćin je bila Srednja škola Čakovec te je tečaju prisustvovalo čak deset njezinih nastavnika: Dunja Brljak Gašparić, Mirko Gašparić, Valentina Fabić, Brigita Prstec, Ivana Preložnjak, Ivana Juranko, Silvija Novak, Vanesa Čuka, Jasmina Balent i Josipa Bermanec.

Voditelji su ove edukacije bili stručnjaci iz medicinskih simulacijskih centara i trgovačkih kuća za medicinsku opremu, a njezin je cilj medicinskim lutkama simulirati stvarne situacije u radu s pacijentima radi maksimalne pripreme zdravstvenih djelatnika za što kvalitetniju brigu i skrb o pacijentu. Nastavnici su upoznali sofisticiranu aparaturu i najmodernije lutke, a velika je pozornost posvećena dobrom timskom radu, komunikaciji s pacijentom i zbrinjavanju hitnih, životno ugrožavajućih stanja.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.