S SODELOVANJEM DO NOVEGA UČNEGA MODULA ZA KOMPETENTNO IZVAJANJE POMOČI NA DOMU
Posjet učenika i nastavnika iz Postojne i DEOS-a Čakovcu
Autor: Almir Škvorc, 13. 4. 2024.

U sklopu KA2 projekta »S SODELOVANJEM DO NOVEGA UČNEGA MODULA ZA KOMPETENTNO IZVAJANJE POMOČI NA DOMU«19 učenika SGLZŠ iz Postojne te dvoje djelatnika iz partnerske ustanove DEOS posjetili su SŠ Čakovec. Dvodnevno druženje započeli smo odličnim predavanjem Sonje Međimurec, mag. nutricionizma o prehrani osoba starije dobi. Kako bi provjerili naučeno u praksi, a prema preporuci nutricionistkinje, nastavnici su naučeno primjenili u praksi i uz pomoć profesionalaca iz SŠ Prelog na radionicama pripremili prefina, zdrava (i prekrasno servirana) jela. Za to vrijeme su polaznici naše fakultativne grupe "Domaćinstvo" upoznali svoje slovenske kolege s ljepotama i zanimljivostima Čakovca. Lijepo vrijeme iskoristili smo za radionice ekološke sadnje začinskog bilja i pružanja prve pomoći koje su vodili Brigita Prstec i Mirko Gašparić. Na kraju je održan sastanak projektnog tima pod budnim okom koordinatora Tamare Urbančič i Mladena Tote gdje smo dogovorili buduće aktivnosti i izradu priručnika za novi kurikulum koji razvijamo.