HERE WE GO! AGAIN
Autor: Almir Škvorc, 28. 8. 2023.

Da se naši nastavnici marljivo pripremaju za novu školsku godinu dokazuju i ove fotografije! Zahvaljujući projektima SkillsUp 4 i SkillsUp 5 koji su sufinancirani sredstvima #europskaunija iz programa Erasmus+ , proteklog četvrtka i petka u našoj su školi kao stručnjaci (invited experts) boravile Urška Blazinšek i Lara Hrvatin, magistre sestrinstva iz Slovenije. 15-ak naših nastavnika struke, u dvije grupe, prisustvovalo je zanimljivim, dvodnevnim radionicama i predavanjima na kojima su se upoznali s metodama motivacije učenika za nastavu, naučili su kako izgleda metodička priprema nastavnika za satove "Opće njege" i "Mentalno zdravlje" te se upoznali s udžbenicima koji se koriste u slovenskim školama, saznali su nešto o projektima koji se provode u Sloveniji i uspostavili kontakte za potencijalnu suradnju, saznali su što je otvoreni kurikul i kako on izgleda te dobili osnovne smjernice za njegovu izradu, naučili su o novim metodama dezinfekcije ruku, isprobali nove aparate, naučili i isprobali osnove masaže ruku i pedikure za medicinske tehničare u Sloveniji i vidjeli radove i modele koje su izradili sami učenici. U neformalnom druženju izmjenili su iskustva te puni elana jedva čekaju da nova znanja i vještine primijene u svojoj nastavi.